Ogłoszenia


PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 r.


1.    W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki: dla dzieci – o godz. 17.00, dla dorosłych – o godz. 18.00, dla młodzieży - o godz. 19.30.
2.    W tym tygodniu wspominamy:
W czwartek, 22 II –
Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.
3.    Comiesięczna katecheza parafialna we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Temat: „Bóg objawia się człowiekowi”.
4.    Msza św. w intencji KSM „Semper Fidelis” we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w klubie. Zapraszamy parafian, którzy pragną dołączyć do tej Wspólnoty.
5.    Rycerzy Kolumba i wszystkich mężczyzn pragnących dołączyć i zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do domu parafialnego na piętrze.
6.    Wielkopostne Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od V Niedzieli Wielkiego
Postu, w terminie: od 17 do 20 marca 2024 r.
7.    Na spotkanie wspólnoty Miłosierdzia Bożego zapraszamy w czwartek o godz. 17.00.
8.    Po feriach wznawiamy spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 17.00 lub czwartek o godz. 19.00.
9.    Zachęcamy do czytania nowego numeru naszego pisma parafialnego „Dom na Skale”.
10.  Na czas Wielkiego postu proponujemy Zdrapkę Wielkopostną z przesłaniem „Odkryj źródło nadziei”. Celem tej akcji jest usposobienie uczestników, aby pozbyć się nieuporządkowanych przywiązań, szukać woli Bożej i odnajdywać ją w ułożeniu własnego życia tak, aby zbawić swoją duszę. Ciekawa forma zdrapki pomaga w wykonywaniu proponowanych ćwiczeń duchowych i innych. Zdrapka jest przeznaczona dla całej rodziny. Do nabycia przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł. lub za dobrowolną ofiarę.
11.   Zapraszamy do wstąpienia do grona ministrantów. Chętnych prosimy
o zgłoszenie się po mszy św. do zakrystii.
12.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:
ś.p. Grażyna Nakielska, l.73 z ul. Bacha; ś.p. Grażyna Ciszyn l. 71 z ul. Paderewskiego, ś.p. Ewa Góralczyk l. 71 z ul. Paderewskiego. Rodzinom zmarłych składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.
                                                                                                             +++   +++   +++
Niech błogosławieństwo Pana da nam siłę, byśmy mogli, tak jak On, odnieść zwycięstwo, walcząc z pokusami.

© Copyright 2019 PARAFIA ŚW. MAKSYMILINA KOLBE w Gdańsku