Ogłoszenia: SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI Niedziela Zwykła
21 lipca 2024 r.

1.    Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
2.    W czwartek przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 18.00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem. Po Mszy św. poświęcimy pojazdy.
3.    W tym tygodniu patronują nam:
• W poniedziałek –
św. Maria Magdalena. Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
• We wtorek –
św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
• W środę –
św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
• W piątek –
święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Niech będzie to dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
4.    Zachęcamy do nabywania i czytania naszego pisma parafialnego „Dom na Skale” oraz gazety okolicznościowej „Dobre Nowiny”, a także tygodnika „Gość Niedzielny”.
5.    Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów, przebywających na wakacjach i życzymy owocnego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
6.    W wyniku zbiórki ofiar na zapłacenie sprzętu nowego nagłośnienia zebrano kwotę: 7.436 złotych. W imieniu wszystkich parafian serdecznie dziękujemy.
7.    W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności
śp. Maria Wesołowska l.83 z ul. Kurpińskiego, śp. Wiesława Kozłowska l. 78 z ul. Beethovena, śp. Wiesław Więczkowski l. 78 z ul. Kurpińskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
                                                                                                                       *** *** ***
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy za Dobrym Pasterzem i włączmy się do poszukiwań tych, którzy potrzebują wsparcia i wspólnoty.

Ogłoszenia: PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

XV Niedziela Zwykła
14 lipca 2024 r.

1.    Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże,
aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas.
Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
2.    Jutro, w 15. dzień miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się apelem o godz. 21.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 20.30.
3.    We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich, do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
4.    Wakacje i urlopy przypominają nam, że chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest ważnym etapem jego wędrówki, a celem naszego pielgrzymowania jest niebo. W ten piękny czas wpisuje się ruch pielgrzymkowy.
W dniach 28 lipca – 12 sierpnia odbędzie się Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem – "Bądź mężny i mocny". Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze modlitewno – pokutnym. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy ożywienia życia religijnego. Zachęcamy i zapraszamy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.pielgrzymka.gda.pl oraz w gablocie przed kościołem.
5.    Dni odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej, Królowej Kaszub przypadają w dniach od 20 do 29 lipca. Program podaje wywieszony plakat.
6.    Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz zmienionych godzinach posługi w biurze parafialnym.
7.    Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę, a także na konto parafialne, które są przeznaczone na wsparcie kosztów sprzętu nowego nagłośnienia. Bóg zapłać.
8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jan Antoni Wróblewski l. 82 z ul. Beethovena; śp. Henryk Filip l. 80 z ul. Kamieńskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
9.    Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
                                                                                                                          *** *** ***
Boże błogosławieństwo niech nas umocni w codziennych dziełach miłości, dzięki którym świat staje się lepszy.