Ogłoszenia parafialne


Ogłoszenia: DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła
11 czerwca 2023 r.

1.    Trwa Oktawa Bożego Ciała podczas, której po Mszy św. wieczornej odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do tej formy adoracji dzieci, młodzież i dorosłych.
2.    Ostatniego dnia oktawy w czwartek zostaną poświęcone wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas poświęcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i dobre zbiory. Prosimy o przyniesienie kwiatów i ziół oraz o pomoc w wykonaniu wianków w czwartek o godz. 9.00. w domu parafialnym.
3.    Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.25. Dzieci szczególnie we czwartki i piątki, a młodzież w piątki.
4.    W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5.     W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
6.     W tym tygodniu patronują nam:
• W poniedziałek - błogosławieni męczennicy gdańscy: ks. Marian Górecki, ks.Bronisław Komorowski, ks. Franciszk Rogaczewski i Towarzysze.
• We wtorek – św. Antoni z Padwy. Żył na początku XIII w. Jest patronem dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, ubogich, podróżnych poszukujących ludzi
i rzeczy zaginionych.
• W środę – bł. Michała Kozal, męczennik
7.    Trzynastego czerwca zapraszamy na procesję i różaniec fatimski.
8.    15. czerwca – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
9.     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości Bożego Ciała. Bóg Zapłać za przygotowanie ołtarzy, dekoracji i za udział w procesji.
10.    Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00,
11.    Ministrantów zapraszamy na zbiórkę, w czwartek o godz. 19.00 do domu parafialnego.
12.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszu 100-lecia obecności Sióstr Dominikanek w Gdańsku, który odbędzie się w dniach 16, 17 czerwca 2023 roku. Szczegółowy program podaje wywieszony plakat. Skorzystajmy z tej propozycji zwłaszcza uczestnictwem we Mszy św. w sobotę, 17 czerwca o godz. 12.00 w bazylice Św. Mikołaja w Gdańsku, również jako dziękczynienie za dzieło katechizacji Sióstr Dominikanek w naszej parafii.
13.    Zapraszamy na Festiwal dla życia - to wydarzenie, które jest rozwinięciem Marszu. Jest doskonałą okazją, aby spędzić czas w pozytywnej atmosferze, wziąć udział w atrakcjach kulturalnych i rekreacyjnych, a także włączyć się w modlitwę, wysłuchać inspirujących świadectw i konferencji na temat wartości życia. Rozpoczęcie w niedzielę, 18 czerwca o godz 15.00 koronką przy Kaplicy Królewskiej.
14.   Wielkie Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę, konto parafialne i osobiście, które są przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe w domu parafialnym.
15.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:
śp. Jerzy Rycyk l. 86 z ul. Beethovena; śp. Arkadiusz Kowalski l. 67,
z ul. Kamieńskiego i śp. Henryka Kuffel l. 79 z ul. Kurpińskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.
                                                                                                                      **** **** ****
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech uczyniony znak krzyża św. zaważy na decyzjach, jakie będziemy podejmować w rozpoczynającym się tygodniu.

Ogłoszenia: UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
Boże Ciało
8 czerwca 2023 r.


1.    Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej dla wszystkich jest okazją i szansą dostrzeżenia w Jezusie eucharystycznym żywej Osoby, która pragnie naszego dobra. Rozpoznajmy w Nim Tego, który nas umacnia, uzdrawia, jednoczy i daje nam życie wieczne. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 (z procesją), ok. godz. 11.00 i 18.00.
2.     Przez całą oktawę, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę Świętą o godz. 18.00 połączymy z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną. Choć nie będą to już dni wolne od pracy i zajęć, podobnie jak dzisiaj postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.   Na półkach przy wyjściu proszę zaopatrzyć się w śpiewniki na procesję Bożego Ciała, które są gratisowe.
3.    Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez miesiąc czerwiec codziennie o godzinie 18.25 po Mszy św. wieczornej. O tej samej godzinie zapraszamy dzieci szczególnie we wtorki i piątki, a młodzież w piątki. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!
4.     Informujemy, że w najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
5.     Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.
                                                                                                                   *** *** ***
Idźmy z radością, aby pokazać współczesnemu światu, że to Jezus Chrystus jest naszym Panem, że to Jezus jest naszą siłą, że to Jezus jest naszym pokarmem.© Copyright 2019 PARAFIA ŚW. MAKSYMILINA KOLBE w Gdańsku