UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
8 czerwca 2023 r.

1.    Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej dla wszystkich jest okazją i szansą dostrzeżenia w Jezusie eucharystycznym żywej Osoby, która pragnie naszego dobra. Rozpoznajmy w Nim Tego, który nas umacnia, uzdrawia, jednoczy i daje nam życie wieczne. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 (z procesją), ok. godz. 11.00 i 18.00.
2.     Przez całą oktawę, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę Świętą o godz. 18.00 połączymy z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną. Choć nie będą to już dni wolne od pracy i zajęć, podobnie jak dzisiaj postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.   Na półkach przy wyjściu proszę zaopatrzyć się w śpiewniki na procesję Bożego Ciała, które są gratisowe.
3.    Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez miesiąc czerwiec codziennie o godzinie 18.25 po Mszy św. wieczornej. O tej samej godzinie zapraszamy dzieci szczególnie we wtorki i piątki, a młodzież w piątki. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!
4.     Informujemy, że w najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
5.     Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.
                                                                                                                   *** *** ***
Idźmy z radością, aby pokazać współczesnemu światu, że to Jezus Chrystus jest naszym Panem, że to Jezus jest naszą siłą, że to Jezus jest naszym pokarmem.