UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
4 czerwca 2023 r.

1.    Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
2.   W najbliższy czwartek, 8 czerwca będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu nie tylko przyjmujemy Hostię życia wiecznego, ale w uroczystej procesji wyjdziemy na ulice naszego osiedla, aby dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla świata, Kościoła, naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin
i dla nas osobiście. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, obecny w naszym życiu. Msze św. w naszym kościele w Boże Ciało o godz. 7.00, 8.00 (po tej Mszy św. wyruszy procesja), Msza św. po procesji ok. godz. 11.00 i wieczorem o 18.00. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła ulicą Otwartą, Powstańców Warszawskich, Beethovena (w kierunku Moreny), ul. Schumana, Schuberta, Kurpińskiego i ulicą Otwartą do kościoła.
Ołtarze zostaną usytuowane przy następujących posesjach:
- Beethovena 115 - 125
- Na skrzyżowaniu z ul. Schumana i Schuberta 18-20
- Schuberta 80
- Przy skrzyżowaniu ulic Kurpińskiego z Otwartą
Ofiary na dekorację, kwiaty i orkiestrę do czterech ołtarzy na Boże Ciało prosimy składać do skarbon przy wyjściu z kościoła z napisem: Ofiary. Bóg Zapłać.
Wspólnoty, grupy prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi. Panów prosimy
o pomoc w niesieniu sztandarów i chorągwi.
Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie oktawy, zwłaszcza dzieci po pierwszej komunii świętej. Próby sypania kwiatków: we wtorek i środę o godz. 18.30 przed kościołem o godz. 18.30.
Parafian prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji. Kosz wystawiony będzie przy wejściu do kościoła. Dziękujemy.
Weźmy udział w przygotowaniu ołtarzy, nie lękajmy się. Prosimy mieszkańców tych ulic, którymi przejdzie procesja, sąsiadów o zainteresowanie i troskę o ołtarze.
Przygotowanie materiałów do dekoracji w poniedziałek o godz. 19.00. Potrzebna będzie pomoc w prasowaniu. Proszę przyjść z żelazkiem i kocem, w poniedziałek o godz. 19.00. Dekoracja ram i przygotowanie, we wtorek o godz. 19.00. w dolnym kościele. Zapraszamy. Udekorujmy nasze domy i mieszkania flagami kościelnymi, państwowymi, emblematami religijnymi, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca.

W środę od godz. 16.00 nastąpi rozwożenie ołtarzy na Boże Ciało. Roznoszenie dekoracyjnyh ram, w czwartek o 5.00 rano. Przywiezienie elementów ołtarzy, w czwartek o godz. 15.00. Bardzo prosimy mężczyzn o konieczną pomoc.
3.     Rozpoczęliśmy cykl remontów w domu parafialnym. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na kosztowne cele inwestycyjno-remontowe. Bóg Zapłać za zrozumienie i ofiarność.
4.    Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę przygotowującą procesję Bożego Ciała, w środę. godz. 19.00 do kościoła. Obecność jest konieczna.
5.    Metropolita Gdański udzielił na piątek, 9 czerwca dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy Metropolita zobowiązuje do odmówienia /Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo /oraz /Pod Twoją obronę /w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
                                                                                                                     *** *** ***
Niech błogosławieństwo w imię Trójcy Świętej umocni nas w postępowaniu
według danej nam łaski wiary.