SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

VI Niedziela Wielkanocy
14 maja 2023 r.

1.    W kolejną niedzielę Wielkanocy gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
     Jutro, w 15. dzień miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. wieczornej a zakończy o godz. 21.00. Modlitewna obecność grup, wspólnot, osób indywidualnych w poszczególnych godzinach jest konieczna.
2.     We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar pokoju i jedności na wschodzie i w ojczyźnie.
3.    Z Matką Bożą trwajmy na modlitwie podczas nabożeństw majowych codziennie o godz. 18.25., dla dzieci: we wtorki i piątki o godz. 17.00; dla młodzieży: w piątki o godz. 19.30. Apel Jasnogórski przez cały miesiąc maj, codziennie o godz.21.00. Zapraszamy.
4.    W przyszłą niedzielę, 21 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość     I Komunii świętej dzieci w dwóch grupach, o godz. 11.00 i 13.00. Prosimy o uczestnictwo w mszach świętych w innych godzinach i pozostawienie miejsc dla dzieci, rodziców i gości. Dziękujemy za zrozumienie. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
5.     Caritas i wolontariuszy zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00 do domu parafialnym.
6.    Kościelną służbę Mężczyzn „Semper Fidelis” zapraszamy na Mszę św. w ich intencji i ich rodzin o godz. 18.00 i na spotkanie, we wtorek, 16 maja o godz. 19.00
7.    Chętne osoby do śpiewu i gry w zespole (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszamy na spotkanie do salki domu parafialnego, we wtorek o godz. 19.30.
8.    Rycerzy Kolumba i wszystkich Panów pragnących dołączyć do tej zaszczytnej grupy zapraszamy w środę o godz. 19.00 do domu katechetycznego. Prosimy o większe zaangażowanie się w życie naszej parafii. Nie bójmy się, jesteście potrzebni.
9.    Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w poniedziałek o godz. 16.00 do domu parafialnego.
10.  Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza w czwartek o godz. 17.00 do domu parafialnym.
11.   Rozpoczęliśmy cykl remontów w domu parafialnym. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na cele inwestycyjno-remontowe w dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca. Bóg Zapłać.
12.   W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Cudzik, l. 93 z ul. Kamieńskiego; śp. Tadeusz Kopaczewski, l. 76 z ul. Beethovena; śp. Mikołaj Demkowicz, l.83 z ul. Powstańców Warszawskich. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem modlitwy.
                                                                                                                *** *** ***
Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym idźmy z radością do naszych domów,
przyjaciół i wszystkich, których spotkamy.