PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

V Niedziela Wielkanocy
7 maja 2023 r.

1.    Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
2.    W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3.    W sobotę, 13 maja to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z różańcową procesją o godz. 18.00. Zapraszamy.
4.   W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej o godz. 18.25. Majowe dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.00, dla młodzieży, w piątki o godz. 19.30. Apel Jasnogórski, codziennie przez miesiąc maj o godz. 21.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo, zwłaszcza o pokój.
5.   Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się we wtorek 9 maja o godz. 16.45. Zachęcamy chętnych pragnących dołączyć do wspólnoty.
6.   Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w czwartek, 11 maja na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00. Będzie to ostatnie bardzo ważne spotkanie przed uroczystością I Komunii świętej.
7.   W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Zbigniew Grabski, l. 91 z ul. Otwartej, śp. Barbara Fidrysiak l. 91 z ul. Kurpińskiego, śp. Jan Jaruszewski l. 91 z ul. Paderewskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem modlitwy.
                                                                                                               *** *** ***
Boże błogosławieństwo jest dla nas umocnieniem i pokrzepieniem. Przyjmijmy je z otwartym sercem, abyśmy trwając przy Jezusie korzystali w pełni z mocy, jakiej On nam udziela.