XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia  duszpasterskie
                                                                                            XVII  Niedziela Zwykła
                                                                              26  lipca  2020 r.

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające  wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa inter-wencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modli-twą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

2.       Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy  dużo słońca i ciepła w duszy i sercu, w miłości do każdego człowieka.

3.      W czasie tego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy członków Wspólnoty Żywego Różańca i pragnących dołączyć na Mszę św. wieczorną i wymianę tajemnic różańcowych.  Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej.
Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

4.     W tym tygodniu patronują nam:
• W środę  – Święta Marta, siostra Łazarza i Marii;
• w  piątek, – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny
teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
• w sobotę – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup  i doktor Ko-ścioła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześci-jańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

5.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:           śp. Magdalena Konowałek l.44 z ul. Otwartej;  śp. Ryszard Ciemnicki  l. 71 z ul. Paganiniego; śp. Halina Mironiuk l.65 z ul. Schuberta.  Rodzinom zmarłych składamy serdeczne wyrazy współczucia oraz zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

***   ***   ***

Na drogę świadczenia o Bożej miłości, która nasyca ludzki głód, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.