Ewangelizacja wizualna


(2023-03-08)

WIELKI POST TO SKARB

WIELKI  POST  TO  SKARB
      „Naprawdę lubię Wielki Post! To dla mnie czas wyjścia na pustynię i słuchania. Ta pustynia jest dla mnie zbawienna, bo daje mi przestrzeń do tego, by zobaczyć, co nawrzucałam do serca przez minione miesiące” – dzieli się Gabriela Gąsior. Warto posłuchać jej pięknego utworu „Skarb”.
      „Pustynia to miejsce puste, w którym mam szansę zobaczyć czego tak naprawdę potrzebuję, gdy wokół nie ma nic…” – wyznaje Gabi Gąsior.
„Na pustyni przekonuję się, że choćbym miała przy sobie złoto, pieniądze i wszystkie bogactwa, to one nic nie znaczą, bo moim największym skarbem na pustyni jest życiodajna woda i drugi człowiek, do którego mogę się odezwać...” – dodaje.
Jezus powiedział: „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje”. Na tych słowach z Ewangelii, Gabi Gąsior wraz ze swoim mężem Wojciechem, oparła utwór  „Skarb”. Przypomina o tym, co najważniejsze. Wielki Post każe się nam zatrzymać. Znaleźć więcej czasu dla Pana Boga. Dostrzec i drugiego człowieka obok nas. Pozwolić mu na to, aby i on miał czas... odkurzyć swoje serce w tym czasie.
      Świat pędzi. Ciągle coś robimy. A Wielki Post to czas poszukiwania zaginionego skarbu. „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje”.
„Przez długi czas kontemplując to zdanie, moja uwaga skupiała się na słowie „skarb”. Niby rozumiejąc jego przesłanie, zastanawiałam się, jaki to mógłby być skarb, aby był na tyle właściwy, bym mogła przy nim zostawić swoje serce…” – dzieli się Gabi Gąsior.
       „Wszystko zmieniło się, gdy skupiłam się na sercu… Zaczęłam się mu przyglądać i dopiero wtedy zrozumiałam, jakie „skarby” tam się nazbierały… Teraz wiem, że mogłabym odwrócić pytanie w ten sposób: Pokaż mi swoje serce, a powiem Ci, jaki masz skarb. I tym jest właśnie utwór „Skarb” – zachętą, aby trochę powywracać swoje serce, przeszukać je, zweryfikować. Zadać sobie pytanie; „Co jest moim skarbem w życiu? Gdzie zostawiam swoje serce dziś?”. Chciałabym, aby był inspiracją do takiego wejrzenia w głąb siebie i zatrzymania się na tym fragmencie Ewangelii św. Mateusza 6,19-24, w którym Jezus zachęca nas do gromadzenia skarbów w Niebie” – podkreśla piosenkarka.

© Copyright 2019 PARAFIA ŚW. MAKSYMILINA KOLBE w Gdańsku