Ewangelizacja wizualna

(2018-02-04)

DUCHU ŚWIĘTY NAPEŁNIJ MNIE

DUCHU  ŚWIĘTY  NAPEŁNIJ  MNIE

Pismo Święte nie podaje nam gotowej modlitwy do Ducha Świętego. Mówi nam ono natomiast kim jest Duch Święty, jakie jest Jego posłannictwo, jaką spełnia rolę w całej historii zbawienia, oraz darach, którymi obdarza człowieka (1Kor 12 4-11). Z Biblii dowiadujemy się również, że Duch Święty odgrywa szczególną rolę w naszej modlitwie. Święty Paweł w swoich listach pisze, że Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami (RZ, 8,26) Za każdym razem kiedy zaczynamy się modlić wprowadza nas swoją łaską na drogę modlitwy. Skoro uczy On nas modlitwy, nie oznacza to, że nie można się modlić do Niego Samego. Kościół zachęca nas, abyśmy wzywali Ducha Świętego jako wewnętrznego nauczyciela modlitwy, dawcy darów mądrości, wiary i rozeznania i prosili Go o poszczególne dary zwłaszcza te, które będą nam potrzebne do wykonywania naszej pracy i do realizowania się w świecie.

Modlitwa o Miłość i łaskę Ducha Świętego.

Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości. Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe, i Jego pociechą zawsze się radować. Boże przed Tobą każde serce stoi otworem, każde pragnienie jest Ci znane i żadna tajemnica nie jest przed Tobą zakryta. Oczyść, przez udzielenie Ducha Świętego, nasze myśli, abyśmy mogli doskonale Cię kochać i godnie Ciebie wielbić. Prosimy Cię, niech łaska Ducha Świętego oświeci nasze serca i niech je obficie pokrzepi słodyczą doskonałej miłości. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.