Ewangelizacja wizualna

(2017-07-31)

Z BUKIETEM DOBRYCH CZYNÓW DLA NIEJ

Z  BUKIETEM  DOBRYCH  CZYNÓW  DLA  NIEJ

Dar, bukiet dobrych czynów, który możesz złożyć Maryi niech będzie świadectwem, że pragniesz podjąć próbę nawrócenia do życia zgodnego z Ewangelią. Codzienne małe zwycięstwa składają się na coś wielkiego, pięknego – wielki kosz duchowych, dobrych czynów, kwiatów, diamentów dla Maryi.

• CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO.

Ewangelia na dziś – Bóg wyjaśnia nam życie przez swoje słowo. Każdego dnia podczas Mszy Św. czytamy inny fragment Pisma Św. W ten sposób patrzymy na nasze życie oczyma Boga i poznajemy, że jest ono historią zbawienia.

• MODLITWA.

Różaniec – przez tą modlitwę wejdziesz w tajemnice życia Jezusa i Maryi. Odmów choćby 10. Modlitwa z „Maryją ratuj człowieka” – to modlitwa w intencji tych, o których Bóg wie, że ich zbawienie jest zagrożone. Otocz swoją modlitwą jednego, znanego Bogu, człowieka. Twoja ufna modlitwa otworzy mu drogę do Nieba. Apel Jasnogórski – „Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam” – to codzienna wieczorna modlitwa, która gromadzi nas przy Maryi o godz. 21.00.

• UCZYNKI MIŁOSIERDZIA.

„Mamy być narzędziami miłosierdzia, ponieważ pierwsi otrzymaliśmy je od Boga. Mamy być szczodrzy dla wszystkich, wiedząc, że również Bóg wielkodusznie obdarza nas swoją życzliwością.” (Papież Franciszek)

• JAŁMUŻNA.

Pismo Święte mówi, że chciwość pieniądza jest korzeniem grzechów. Podejmij trud walki ze swoją chciwością i podziel się tym, co masz.

• POST.

to zmaganie ze swoim ciałem ofiarowane Bogu. Poszcząc masz udział w pragnieniu Jezusa na Krzyżu.

• 9 PIĄTKÓW / 5 SOBÓT MIESIĄCA.

Ofiaruj Bogu przez 9 pierwszych piątków miesiąca Komunię Św. wynagradzającą. Przez 5 kolejnych pierwszych sobót miesiąca ofiaruj Maryi Komunię Św. i modlitwę różańcową.

• REKOLEKCJE, DNI SKUPIENIA.

Weź udział w rekolekcjach, czy dniach skupienia, które pogłębią Twoje chrześcijański¬e życie.