(2024-02-09)

WSZYSTKO STAŁO SIĘ NOWE

WSZYSTKO  STAŁO   SIĘ  NOWE
„Stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”
Apostoł Paweł naucza: „Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie” Gal.6:15. Czym więc jest to nowe stworzenie? Czytamy w Piśmie Świętym, że Pan Bóg zamierza powołać do życia Nowe Stworzenie – uczestników Swojej boskiej natury (2Piotr.1:4); “chwały, czci i nieśmiertelności” Rzym.2:7. Pan Bóg dzięki swej łasce dał szansę, by Ci, którzy postanowili pójść za Jezusem i walczyć z grzechem, stali się oblubienicą Jego Syna. Kim jest ta małżonka? W Objawieniu Jezusa Chrystusa, przekazanemu Apostołowi Janowi, padają takie słowa: „Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się” Obj.19:7, oraz: „I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca” Obj.14:1. Oblubienica Chrystusa, jak mówi Pismo, ma składać się ze 144 tysięcy członków. Jezus, gdy pierwszy raz przyszedł na ziemię, pokazał doskonały wzór postępowania. Każdy kto będzie żył tak jak On, stanie się członkiem Kościoła. Apostoł Paweł powiedział: „Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” 2Kor.5:17. Powyższe słowa o nowym stworzeniu nie mówią o Adamie i rodzaju ludzkim, ponieważ świat żyje w grzechu i błędzie.
By stać się nowym stworzeniem człowiek musi odpowiedzieć na Boże powołanie, które determinuje odwrócenie się od wszelkiego zła. Taka osoba najpierw uświadamia sobie jak bardzo była zniewolona przez otaczający grzech, a następnie zaczyna pokutować. Wtedy zaczyna rozumieć, że jedyną drogą jest Odkupiciel i pragnie żyć jak On. Wyraża to poprzez chrzest w śmierć swego Zbawiciela. Jeżeli ta ofiara jest przyjęta przez Boga następuje spłodzenie z Ducha Świętego, a taki człowiek staje się nowym stworzeniem. Wzmocnieniem nowego stworzenia jest żywa ofiara, ciągła duchowa praca, „obracanie talentami” danymi przez Pana: „Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie” Mat.25:29. To z kolei sprawia, że powstaje nasz owoc, czyli wynik życiowej wędrówki – owoc Ducha Świętego: „Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu” (Gal.5:22-23).