(2023-09-30)

Nowenna do Św. Maksymiliana Kolbe przed odpustem parafialnym od 1 do 9 października 2023 r.

Nowenna do Św. Maksymiliana Kolbe przed odpustem parafialnym  od 1 do 9 października 2023 r.
1 dzień (1 października ) Św. Maksymilianie, dla ciebie nawet obóz koncentracyjny był miejscem ewangelizacji - niech twój przykład zachęci wierzących do szczególnego umiłowania Kościoła i Ojca Świętego oraz do pójścia za jego wezwaniem do nowej ewangelizacji, aby cały świat poznał i pokochał Chrystusa i Jego Niepokalaną Matkę. Amen.
2 dzień ( 2 października ) Św. Maksymilianie, ty dobrowolnie przyjąłeś śmierć głodową, aby uratować ojca rodziny wstawiaj się za całą rodziną ludzką, głodną dobroci i miłości Bożej. Niech twoja ofiara zachęci ludzi do pełnego zawierzenia Niepokalanej Maryi. Amen.
3 dzień ( 3 października ) Św. Maksymilianie, gdy szedłeś na śmierć odebrano ci nawet więzienny pasiak - wstaw się za wszystkimi, którzy w wyniku grzechu utracili szatę godową, otrzymaną od Chrystusa. Niech nawrócenie i przemiana życia odnowią w nich Boże podobieństwo. Amen.
4 dzień ( 4 października ) Św. Maksymilianie, ty oddałeś się "obleczonej w słońce" Niepokalanej, tak że nawet w obozowym bunkrze ciemności cię nie ogarnęły - wspieraj nas w rycerskiej walce, abyśmy poddawszy naszą wolę Woli Bożej, nie ulegli podszeptom księcia ciemności. Amen.
5 dzień ( 5 października ) Św. Maksymilianie, gdy zamilkł śpiew maszyn drukarskich, wykorzystywanych przez ciebie w ewangelizacji, ty sam zaśpiewałeś w bunkrze głodowym, dodając otuchy tym, którzy razem z tobą poszli na śmierć, i tym, którzy pozostali. Niech twoje wstawiennictwo doda nam otuchy, abyśmy rozpoczynając od siebie nigdy nie ustawali w budowaniu Chrystusowej cywilizacji miłości. Amen.
6 dzień ( 6 października ) Św. Maksymilianie, w bunkrze głodowym doświadczałeś samotności – bądź z tymi, o których wszyscy zapomnieli, pokrzep ich serca nadzieją i otuchą, płynącą z wiary w Chrystusa i miłości do Jego Niepokalanej Matki. Amen.
7 dzień ( 7 października ) Św. Maksymilianie, ty pragnąłeś zdobyć cały świat dla Chrystusa, a w czasie swej agonii cierpiałeś cielesne pragnienie - dopomóż tym, którzy posiadają wiele dóbr materialnych, aby nie zagłuszyły one pragnienia dóbr duchowych. Amen.
8 dzień ( 8 października ) Św. Maksymilianie, ty nie obawiałeś się śmiertelnego milczenia bunkra, ponieważ "dobry Bóg jest na każdym miejscu i z wielką miłością pamięta o wszystkich i o wszystkim" naucz nas odnajdywać czas na spotkanie z Bogiem w ciszy, abyśmy gdy zapadnie wieczna cisza, trwali z Nim na wieki. Amen.
9 dzień ( 9 października ) Św. Maksymilianie, ty chciałeś zostać starty na proch z miłości do Niepokalanej, rozpal nasze serca prawdziwą miłością większą niż wszelka słabość, zło i gniew. Amen.

Boże, Ty napełniłeś gorliwością o zbawienie dusz i miłością bliźnich św. Maksymiliana Marię, kapłana i męczennika, żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy wytrwale pracując dla Twojej chwały w służbie braci, w życiu i śmierci stawali się podobni do Twego Syna, Jezusa Chrystusa. Amen.