(2018-02-17)

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. „Dobro jest w nas, podzielmy się nim”

JAŁMUŻNA  WIELKOPOSTNA. „Dobro jest w nas, podzielmy się nim”

„Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem — to, co mam, nie jest nigdy tylko moje. Bardzo bym chciał, żeby jałmużna stała się dla wszystkich prawdziwym, autentycznym stylem życia! Bardzo bym chciał, abyśmy, jako chrześcijanie, brali przykład z apostołów i widzieli w możliwości dzielenia się z innymi naszymi dobrami konkretne świadectwo komunii, jaką żyjemy w Kościele „.

(Z Orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 r.)

Niech rodzinne skarbonki przyczynią się do praktykowania jałmużny wielkopostnej przez cale rodziny, niech będą okazją do pobudzenia w nas miłość do drugiego człowieka...

Rezygnując w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności. Zachęcamy, aby składać ofiarę właśnie do tych skarbonek. W Wielką Sobotę idąc na poświęcenie pokarmów wielkanocnych wypełnione skarbonki należy odnieść do naszego kościoła, gdzie za zebrane środki zostaną zakupione produkty dla najbardziej ubogich osób z naszej parafii.