(2017-11-08)

Obchody Święta Niepodległości

W sobotę, 11 listopada, przypadnie 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Archidiecezjalne uroczystości Święta odbędą się o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Wywieśmy flagi narodowe.

Weźmy udział w paradzie niepodległości.

Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele będzie celebrowana w niedzielę, 12 listopada o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 13.30 Rada Dzielnicy Suchanino zaprasza na koncert patriotyczny „Sen o Niepodległej” w wykonaniu artystów teatru.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.