(2017-04-19)

KORONY DO OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘTOCHOWSKIEJ

KORONY  DO  OBRAZU  MATKI  BOSKIEJ  CZĘTOCHOWSKIEJ

W tym roku obchodzimy 300. rocznicę koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 35. rocznicę obecności obrazu Matki Bożej w kaplicy, a potem w naszym kościele. Przez 35 lat kult Matki Najświętszej w naszych sercach, w świątyni i w domach nieustannie wzrasta. Ostatnie 30 lat to: comiesięczne adoracje w 15. dzień miesiąca połączone z czuwaniem, to codzienne apele jasnogórskie o godz. 21.00 w maju i w październiku, nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, a także sobotnie nabożeństwa do Matki Bożej i św. Maksymiliana Kolbe, naszego patronana.

Pragniemy włączyć się w wielkie dziękczynienie, w Żywą Koronę dla Maryi, modlitwą i postanowieniami, ukoronować Maryję naszym ewangelicznym życiem. Proszę wszystkich, którzy uważają, że zostali wysłuchani, doznali szczególnego orędownictwa Matki Najświętszej, o pisemne lub ustne zgłoszenie faktów i cudów. Jest nam to potrzebne jako świadectwo do przygotowania uroczystości koronacji obrazu.

Zewnętrznym wyrazem wdzięczności za otrzymane łaski i modlitewne prośby o dalsze wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej za nami będzie korona dla Dzieciątka Jezus i Matki Bożej w Jej obrazie w naszej świątyni. Przedstawiamy projekt koron wykonany jest przez Pana Wawrzyńca Sampa. Korony będą wykonane ze srebra, z uwypukleniami, pozłacane galwanicznie, inkrustowane szlachetnymi kamieniami i bursztynem.

Proszę o włączenie się do tej inicjatywy przez modlitwę, dar serca i dobrowolnej ofiary na wykonanie koron. Serdeczne Bóg Zapłać.

ks. proboszcz