CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

IV Niedziela Zwykła
29 stycznia 2023

1.    Każdy z nas jest powołany do głoszenia Słowa Bożego, przede wszystkim świadectwem codziennego życia, czerpiąc siły z mocy łaski sakramentów i Pisma świętego.
2.    W czwartek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. W nawiązaniu do tradycji, w tym dniu przynosimy do świątyni świece,
które się święci i zapala w czasie trwogi i cierpienia, klęsk (szczególnie podczas burzy), podaje do rąk konającym. Niech ich płomień staje się dla nas znakiem poszukiwania prawdziwego Światła i Miłości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i wieczorem o 18.00.            Jednocześnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
3.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek – świętego Jana Bosko (1815-1888), założyciela wspólnoty salezjańskiej, wybitnego wychowawcę młodzieży;
• w piątek – świętego Błażeja, żyjącego w IV wieku biskupa Sebasty w Armenii i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną św. Błażeja.
4.     W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w pierwszy czwartek o godz. 18.00 – Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie oraz nabożeństwo za powołanych do służby Bożej.
w pierwszy piątek – okazja do spowiedzi św. w godzinach: 6.15-7.30; od 16.00-19.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.30. Obecność młodzieży, kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa. Spowiedź św. dla tej młodzieży od godz. 19.00.
w pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
5.    Akcję Katolicką i pragnących dołączyć zapraszamy na zebranie, w środę o godz. 19.00. do salki domu parafialnego na piętrze.
6.    Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w czwartek: młodszych – o godz. 17.00, starszych i lektorów o godz. 19. 00 do salki domu katechetycznego.
7.    Sprzątanie dekoracji świątecznych w kościele nastąpi w piątek od godz. 9.00. Prosimy o pomoc Braci z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” oraz wszystkich chętnych. Pomoc jest bardzo potrzebna. Niech to będzie naszą wspólną parafialną sprawą.
8.    Rekomendujemy czytanie prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.
9.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Łysień l. 93. z ul. Powstańców Warszawskich; śp. Eugeniusz Orłowski l. 87 z ul. Kurpińskiego; śp. Ryszard Smołoński l.75 z ul. Liszta; śp. Teresa Krzan l. 73 z ul. Otwartej. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem o pamięci w modlitwie.
                                                                                                                    *** *** ***
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.  Niech ono przemienia nasze życie i ludzi, do których Bóg nas posyła.