TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

III Niedziela Zwykła
22 stycznia 2023

1.     Na całym świecie dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek poucza: „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. Proponujemy, by każdy z nas, dzisiaj sięgnął po Pismo Święte i posłuchał, co mówi do nas Pan Bóg. On nigdy nie zostaje obojętny na nasze modlitwy, ale my także nie możemy być obojętni na Jego Słowo. Przy figurze Matki Bożej fatimskiej jest uroczyście wyłożone Pismo Święte. Każdy z nas może podejść i z wiarą przeczytać wybrany fragment.
2.     Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Środowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
3.    W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek, 24 styczniaŚwięty Franciszek Salezy (1567-1622), patron dziennikarzy;
• w czwartek, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
• w sobotę, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.
4.    Zapraszamy na Mszę św. kolędową wiernych naszej parafii zamieszkałych przy poszczególnych ulicach, w intencji Bożego błogosławieństwa i zdrowia, w wyznaczonych dniach i godzinach. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. kolędową wiernych mieszkających przy następujących ulicach:
- w dzisiejszą niedzielę – 22 stycznia o godz. 18.00- ul. Wagnera, Zakosy i Tylewskiego;
- w środę – 25 stycznia o godz. 18.00 - ul. Noskowskiego;
- w piątek – 27 stycznia o godz. 18.00 – ul. Otwarta i Mozarta;
- w niedzielę – 29 stycznia o godz. 12.30 – ul. Paderewskiego.
Plan Mszy świętych kolędowych wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej parafii, w aktualnościach i ogłoszeniach (www.kolbe.diecezja.gda.pl).
5.     Akcja Katolicka zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd w kościele przy żłóbku w ostatni już piątek stycznia po Mszy św. wieczornej.
6.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Antonina Czerwińska l. 93 z ul. Wagnera ; śp. Grażyna Marks l. 76 z ul. Liszta śp. Zenobia Radka l. 93 z ul. Kurpińskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
                                                                                                             *** *** ***
To ze słuchania Bożego słowa rodzi się, oczyszcza i umacnia nasza wiara. Sięgajmy po Pismo Święte i niech słowo Pana będzie naszym pokarmem. Niech Bóg nam błogosławi.