DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

II Niedziela Zwykła
15 stycznia 2023

1.    Świadectwo wiary Jana Chrzciciela jest przykładem dla nas wszystkich, abyśmy uwierzyli: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”.
2.    We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. W środę rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
3.    W tym tygodniu patronują nam:
• We wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
• W czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
• W sobotę, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
Jest to zarazem Dzień Babci, a w niedzielę, Dzień Dziadka. Otoczmy naszych seniorów modlitwą i serdecznością, a dla zmarłych wypraszajmy łaskę nieba.
4.    Msza święta w intencji KSM „Semper Fidelis”, we wtorek o godz.18.00. Po Mszy św. – spotkanie opłatkowe.
5.    Zapraszamy wiernych naszej parafii zamieszkałych przy poszczególnych ulicach na Mszę św. kolędową w intencji Bożego błogosławieństwa i zdrowia, w wyznaczonych poszczególnych dniach i godzinach. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. kolędową wiernych mieszkających przy następujących ulicach:
- we środę – 18 stycznia – ul. Kurpińskiego (numery nieparzyste)
- w piątek – 20 stycznia – ul. Nad Jarem, Skarpowa i Brukowa
- w niedzielę – 22 stycznia – ul. Wagnera, Zakosy i Tylewskiego
Plan Mszy świętych kolędowych wywieszony jest w gablocie i podany na stronie
Wizyty duszpasterskie, kolęda na zgłoszone zaproszenie w tym tygodniu wśród wiernych mieszkających przy ulicach:
• W poniedziałek, 16 stycznia: ul. Paderewskiego, Liszta i Czajkowskiego
• We wtorek, 17 stycznia: Zakosy, Skarpowa. Nad Jarem
• W środę, 18 stycznia: Powstańców Warszawskich, Kamieńskiego, Noskowskiego
• W czwartek, 19 stycznia: Kurpińskiego
• W piątek, 20 stycznia: Otwarta i Małcużyńskiego
• W sobotę, 21 stycznia: Wagnera, Mozarta, Schuberta
Kolędowanie rozpoczynamy od godz. 16.00.
6.    Akcja Katolicka zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd w kościele przy żłóbku w każdy piątek stycznia po Mszy św. wieczornej.
7.    Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na spotkanie 16.01. o godz. 16.00.
8.    Rycerstwo Niepokalanej spotka się we wtorek o godz. 16.45.
9.    Spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz.. 17.00.
10.  Zapraszamy na koncert kolęd w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30
11.   Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące życzenia, wsparte modlitwą.
12.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Zenon Borzuchowski l. 84 z ul. Paderewskiego ; śp. Helena Światłowska l. 76
z ul. Kamieńskiego ; śp. Barbara Choszcz l. 52 z ul. Kurpińskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
                                                                                                                 *** *** ***
Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i czyni z nas radosnych świadków Jego miłości.