DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX Niedziela Zwykła
                                                                     17 października 2021 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę wspominamy i świętujemy 50. rocznicę beatyfikacji naszego patrona Św. Maksymiliana Marii Kolbego, a także 19. rocznicę konsekracji naszego kościoła. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego jest zamieszczony artykuł o Św. Maksymilianie, a także o naszej parafii i kościele. Można go przeczytać na naszej stronie internetowej, w aktualnościach.
2.    Z inicjatywy Akcji Katolickiej gościmy dzisiaj relikwie Św. Jose Sancheza del Rio, 14 letniego męczennika, który zginął śmiercią męczeńską podczas prześladowania Kościoła w Meksyku w 1928 roku. Jest On dla nas, a szczególnie dla młodzieży przykładem mocnej, niezachwianej wiary ze słowami na ustach „Niech żyje Chrystus Król”. Więcej informacji podaje film „Cristiana” na yuotube, wyłożone foldery, obrazki i publikacja książkowa w cenie 20 zł.                                                       3.    Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W naszej parafii istnieje Żywy Różaniec, wspólnota, która w określonej intencji codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca świętego. Różaniec odmawiany we wspólnocie tylu wiernych ma olbrzymią moc. Skorzystajmy z tej mocy łaski i dołączmy do Wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w biurze parafialnym. Różaniec, to Twój czas, to nasz czas.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.25. Różaniec dla dzieci: we wtorki i piątki o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na modlitwę różańcową w piątki o godz. 19.30.
4.     Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21.00.
5.     W tym tygodniu patronują nam:
• w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
• we wtorek – bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron „Solidarności”
• w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów.
• w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież.
6.    Kościelną Służbę Mężczyzn „Semper Fidelis” zapraszamy na Mszę św.
i różaniec w ich intencji i ich rodzin, we wtorek o godz. 18.00. Po nabożeństwie
różańcowym odbędzie się zebranie w klubie.
7.   Comiesięczna katecheza parafialna we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Temat: „50. rocznica beatyfikacji Św. Maksymiliana Kolbe”.
8.   Msza św. z konferencją dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I komunii św. w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy.
9.   Wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych zapraszamy na Mszę Świętą inaugurującą diecezjalny etap Synodu o synodalności. Zostanie ona odprawiona w sobotę, 23 października o godzinie 18.00 w Archikatedrze Oliwskiej. Mszy Świętej
będzie przewodniczył Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC.
10.  W ramach dni papieskich, dzisiaj, przed kościołem młodzież zbiera ofiary na żywy pomnik, fundusz stypendialny jako Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bo Zapłać.
11.  Z racji zbliżającego się Święta Patrona Przedszkola Nr 73 włączonego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2, św. Jana Pawła II, w poniedziałek 18 października o godz. 10:00 zostanie odprawiona w górnym kościele Msza św. z udziałem społeczności przedszkola. Zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli, pracowników, dzieci uczęszczające do przedszkola, ich rodziców i dziadków.
12.  Spotkanie wspólnoty Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17.00.                 13.  Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 16.00.                                                                                                    14.   Ministrantów zapraszamy na Mszę św. a następnie zbiórkę
18:00. w czwartek 21 października 2021 r. na godz. 18.00.                                                                      15.   Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę, 23 października 2021 r. o godz. 10:00 w domu katechetycznym.                    16.   Poszukujemy osoby grającej i śpiewającej do animacji śpiewu z dziećmi.
17.   Zapraszamy na nowy film pt. „Fatima”. Ta hollywoodzka produkcja w opinii
wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Seans: w czwartek, 21 października 2021 r. godz. 19.30 w kinie Helios w Forum Gdańsk, ul. Targ Sienny. Spotkanie i odbiór biletów: w holu głównym kina o godz. 19.15. Cena biletu: 13.00 zł. Zapisy: po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym, w godzinach urzędowania. Skorzystajmy z tego, specjalnie dla nas, zamówionego seansu.
18.   Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i święto zmarłych. Pamiętajmy
o tych, którzy odeszli składając wypominki. Kartki na wypominki znajdują się na
stolikach przy wyjściu z kościoła oraz na skarbonie z napisem „Wypominki”.
19.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Bożena Lewandowska l. 81 z ul. Kurpińskiego; śp. Leonard Zaunar l. 82 z ul. Paderewskiego. Rodzinom zmarłych składamy serdeczne wyrazy współczucia oraz zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.
                                                        *** *** ***
Bycie wielkim w oczach Bożych to podążanie drogą uniżenia i służby. Taka była droga Pana Jezusa, pokornego i posłusznego Sługi Jahwe. Umocnieni uczestnictwem w Eucharystii idźmy, aby podejmować służbę Panu Bogu i bliźnim.