DWUDZIESTA ÓŚMA NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII Niedziela Zwykła
                                                                         10 października 2021 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę, świętujemy kolejną XXXIX rocznicę kanonizacji naszego patrona Św. Maksymiliana Marii Kolbego – Odpust parafialny.
O godz. 12.30 uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii błogosławionych polskich męczenników franciszkańskich, którzy zostali zamordowani w Pariacoto, w Peru w 1991 roku, O. Michała Tomaszka i O. Zbigniewa Strzałkowskiego. Serdecznie witamy O. Roberta Leżohupskiego, który przybył do nas z Watykanu i uroczyście wprowadzi relikwie do naszej świątyni. Dziękujemy za dar relikwii. Otoczmy Ojca Roberta wdzięczną pamięcią modlitewną. Serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie liturgii i przygotowanie uroczystości.

2.     Dzisiejsza niedziela jest zarazem Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie z hasłem „Nie lękajcie się”. Ze względu na odpust parafialny, zbiórka ofiar na „Fundusz stypendialny”, odbędzie się w przyszłą niedzielę. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
3.    W środę 13. dzień miesiąca, wspominamy objawienia fatimskie. . Zapraszamy na Mszę św. a następnie na różaniec fatimski.
4.    14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
5.     Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej, codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.25. Różaniec dla dzieci: we wtorki i piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.30. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21.00.
Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego by
nie można rozwiązać za pomocą Różańca”. W naszej parafii istnieje Żywy Różaniec, wspólnota, która w określonej intencji codziennie odmawia jedną dziesiątkę
różańca świętego. Różaniec odmawiany we wspólnocie tylu wiernych ma olbrzymią moc. Skorzystajmy z tej mocy łaski i dołączmy do Wspólnoty Żywego Różańca.
6.    W tym tygodniu patronują nam:
• w środę – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
• w piątek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
• w sobotę – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
7.    Od soboty wieczora i w niedzielę Akcja Katolicka będzie gościła relikwie swojego patrona Św. Jose Sanchezja del Rio,14 letniego męczennika, który zginął śmiercią męczeńską podczas prześladowania Kościoła w Meksyku w 1928 roku.
8. Zapraszamy do chóru parafialnego „Laudate Dominum”. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18.00 w Sali domu katechetycznego na piętrze.
9.    Parafialny Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetyczny.
10.    Na spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy we wtorek o godz. 16.45.
11.    Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie naszego kompleksu sakralnego. Bóg Zapłać.
                                                                                                       **** ***** *****

Dziękując Bogu za kolejną Mszę Świętą, w której mogliśmy uczestniczyć, za dar relikwii błogosławionych męczenników, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.