DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVII Niedziela Zwykła
                                                                      3 października 2021 r.

1.     Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej, codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.25. Różaniec dla dzieci:              we wtorki  i piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.30. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21.00. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
2.     W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w czwartek, 7 października. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu (w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej) następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w czwartek po wieczornej Mszy św.
3.    W tym tygodniu patronują nam:
• w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
• we wtorek – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000.
4.    W niedzielę, 10 października świętujemy kolejną XXXIX rocznicę kanonizacji naszego patrona Św. Maksymiliana Marii Kolbego – Odpust parafialny. Kazania wygłosi O. Robert Leżohupski, sędzia trybunału kościelnego Państwa Watykańskiego, wykładowca prawa kanonicznego na papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie, pracujący w Penitencjarii Apostolskiej . O godz. 12.30, podczas Mszy św. O. Robert uroczyście wprowadzi relikwie błogosławionych, polskich, franciszkańskich męczenników z Peru: O. Michała Tomaszka i O. Zbigniewa Strzałkowskiego zamordowanych w 1991 roku w Peru. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w to radosne święto naszej parafii. Jest to dla nas okazja, aby ofiarować Bogu, Matce Bożej, świętym, nasze życie, codzienne sprawy i prosić o łaskę. A kto prosi z wiarą i pokorą, ten otrzymuje.
Przygotowując się do tego wydarzenia zapraszamy na film pt. „Życia nie można zmarnować”. Film jest opowieścią o polskich zakonnikach, którzy w momencie zabójstwa mieli niewiele ponad trzydzieści lat. To fascynująca opowieść o ich ciekawym życiu i trudnej misyjnej działalności. Dokument został zrealizowany przez TVP w peruwiańskich Andach oraz w Polsce. Emisja filmu, w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Czas trwania: 55 minut.
5.    Msza św. za wszystkich zmarłych, których zawierzyliśmy modlitwie kościoła w wypominkach i za zmarłych w ostatnim miesiącu, w pierwszy poniedziałek miesiąca przez cały rok o godz. 18.00.
6.    Katechezy dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św. odbywać się będą według następującego planu: w niedziele zapraszamy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Na godz. 10.00 uczniów klasy 3A i 3C, na godz. 11.50 uczniów klasy 3B i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 43.
7.    Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla ludzi młodych-uczących się, studiujących i pracujących. To znakomita okazja, by dołączyć do duszpasterstwa "Owczarnia". Najbliższe spotkanie jutro - w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na parterze domu katechetycznego. Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego i dyskusji o codziennym życiu, czasami w gronie zaproszonych gości.
8.    Akcję Katolicką zapraszamy na zebranie, w środę o godz. 19.00 w salce domu parafialnego na piętrze. Mile widziani są wszyscy, którzy pragną dołączyć.
9.    Kandydatów do bierzmowania z naszej parafii - zapraszamy na różaniec w piątki o godz. 19.30 a następnie spotkanie do domu katechetycznego.
10.   W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca naszą ofiarnością prosimy o wsparcie na utrzymania naszego kościoła. Za ofiarność na ten cel, serdeczne Bóg Zapłać.
11.    Zachęcamy do podjęcia inicjatywy „Morze modlitwy” – zawierz Maryi swoją miejscowość, w intencji samorządowców i mieszkańców Archidiecezji Gdańskiej. Dalsze informacje na plakacie i na obrazkach.

12.   Chórzystów zapraszamy na spotkanie, w poniedziałek o godz. 19.00.
13.   W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Helena Miklas l.88 z ul. Kurpińskiego; śp. Beata Bobkowska l.44 z ul. Liszta. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.
                                                                                                                  *** *** ***
„To miłość sprawia, że nie musimy być sami. Dzięki niej nasze życie nabiera sensu. Nie jest ono czymś abstrakcyjnym i wypaczonym, jeżeli trwamy w Źródle, którym jest Bóg.