XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia  duszpasterskie
                                XVIII  Niedziela Zwykła
                           2  sierpnia  2020 r.

1.    Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji  w sierpniu.

2.    Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających na wypoczynku na Wybrzeżu. Życzymy błogosławionych wakacji oraz spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i w drugim człowieku. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak     i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

3.    W czwartek Kościół obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze Święte  o godzinie  6.30 i 18.00 wieczorem. Zapraszamy.

4.    W tym tygodniu patronują nam:
• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miastecz-ka, do
którego został posłany.
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa  i świadectwo życia.

5.   W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowie-dzi św. w godz.. 6.15–7.15, wieczorem od godz.17.30 –18.15. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.     Zapraszamy.

6.   W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca naszą ofiarnością prosimy o wsparcie  wykonania sukienki  do naszego ukoronowanego obrazu Matki Bożej.               Za ofiarność na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7.   Przypominamy, że w dalszym ciągu w kościołach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. W miarę możliwości zachowajmy odpowiedni dystans stosując się do zasad bezpieczeństwa.

8.   W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jadwiga Krawczyk    l. 87  z  ul. Paderewskiego, śp. Bogdan Golla l. 84 z ul. Czajkowskiego,
śp. Anna Kozłowska l. 60 z ul. Zakosy.  Rodzinom zmarłych  serdecznie  współczujemy zapewniając  o pamięci w modlitwie.

***   ***   ***
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy wytrwali w naszych dobrych postanowieniach,   a opanowując ciało, uszlachetniali swoje postępowanie.