DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY. UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego
7 kwietnia 2024 r.

1.    Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II, wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!
2.    Dziś, w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje, tak jak życiodajnej wody.
3.    Dziś przypada także patronalne święto Caritas. To nie tylko dzień modlitwy
za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne, którym serdecznie dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei.
4.    Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej, jutro przypada - przeniesiona z 25 marca - uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00, będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, podjęcia modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
5.    W ostatnim czasie w naszym kościele zostało zainstalowane nowe nagłośnienie wraz z kablami, głośnikami, wzmacniaczem i najnowocześniejszym osprzętem. Według opinii wiernych nowe nagłośnienie znacznie poprawiło poziom słyszalności i wyrazistości w liturgii. Nowa instalacja wymaga jeszcze odpowiedniego wykończenia i estetyki okablowania. Dotychczasowy koszt materiałowy zainstalowanego sprzętu to suma 50. tysięcy złotych bez wartości pracy, tzw. robocizny. W związku z tym, w przyszłą drugą niedzielę miesiąca, prosimy o zrozumienie i nadzwyczajną ofiarność na ten cel. Wzmożenie ofiarności indywidualnej i na tacę jest konieczne, również ze względu na koszt projektowych prac termomodernizacji kościoła i domu parafialnego.

Przypominamy i sugerujemy, że istnieje możliwość dokonania odpisów podatkowych do 6% od dochodu, na cele kultu religijnego oraz na cele dobroczynne. Prosimy o skorzystanie z takiej możliwości na rzecz naszego kościoła i parafii. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zrozumienie i składane ofiary.
6.    Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy na spotkanie we wtorek,               9 kwietnia o godz. 16.45.
7.    Ministranci i kandydaci.  We wtorek zapraszamy chłopców na zbiórki w następujących grupach: ministranci o godz. 16.15; kandydaci o godz. 17.30; lektorzy o godz. 19.00.
8.    Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszłym tygodniu według wcześniejszego planu. W dniach od 23. do 26. kwietnia i 6. maja o godz. 19.00 zapraszamy na próby przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów obowiązkowa.
9.    Akcję Katolicką i zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki domu parafialnego na piętrze.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
11.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Karol Wasilewski l.84 z ul. Kurpińskiego. Rodzinie zmarłego serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
                                                                                                                   *** *** ***
Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym – idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości miłosiernej.