UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024 r.

1.    Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Życzymy błogosławionych, zdrowych i pełnych pokoju świąt. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!
2.    Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Zachęcamy do odwiedzenia pustego Grobu Pana w dolnym kościele.
3.    Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pozwólmy, aby nasze serca napełniły się tą prawdą, biorąc udział w liturgii oktawy. W związku z oktawą świąt, w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4.    Następna Niedziela Wielkanocy, 7 kwietnia, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nowenna Koronki, codziennie po wieczornej Mszy świętej.
5.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
W pierwszy czwartek o godz. 18.00 – Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, oraz nabożeństwo w którym modlimy się za kapłanów, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej.
W pierwszy piątek – okazja do spowiedzi św. w godzinach: 6.15-7.15 oraz 16.00-19.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.30.
W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Nabożeństwo różańcowe pierwszych sobót miesiąca i wymiana tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
6.   W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i szkoły katolickie oraz na wydziały teologiczne w Polsce.
7.   Zachęcamy do lektury treści nowego, świątecznego numeru „Domu na Skale”, a także „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobrych Nowin”.
8.   Wspólnotę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.00.
9.   Kierujemy słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się swoją pracą i ofiarnością do przygotowania Bożego Grobu, Triduum Paschalnego, liturgii i dekoracji kościoła. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Papciak l. 66 z ul. Kamieńskiego; śp. Teresa Głaszczka l.67 z ul. Kamieńskiego. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
11.  Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od Zmartwychwstałego Pana.
                                                                                                                      *** *** ***
Niech Boże błogosławieństwo, wraz z życzeniami, umacnia nas w niesieniu do naszych domów radości spotkania ze Zmartwychwstałym. Alleluja.