PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

1.    W czasie Wielkiego Postu towarzyszy nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się nastrój tego okresu liturgicznego, który nabiera charakteru pasyjnego. Stąd już dziś zasłonięte krzyże, które mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, nawróceniu i pokucie. Pomogą nam w tym rekolekcje, które dziś rozpoczynamy. Prowadzącym spotkania i nauki rekolekcyjne jest: ks. dr hab. Jerzy Skawroń, karmelita, którego serdecznie witamy z darem modlitwy.
2.    Rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą się odbywały w kościele i będą trwały do środy włącznie według następującego planu:
Poniedziałek, wtorek: Nauka dla dzieci z klas I – III o godz. 12.00 -12.30
Poniedziałek, wtorek, środa: Nauka dla dzieci z klas IV –VI o godz. 14.00 -14.45
Młodzież klas VII – VIII o godz.15.00-15.45
• Młodzież szkół średnich, akademicka, pracująca i wszyscy chętni – o godz. 19.30.
• Dorośli – o godz. 9.00. do południa i o godz. 18.00. wieczorem.
Szczegółowy program na wywieszonym plakacie i na stronie internetowej parafii.
Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich zasadniczo odbywają się w szkołach.
Alternatywą dla tej młodzieży są rekolekcje o godz.19.30. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii (w aktualnościach i ogłoszeniach). Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.

3.    Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w najbliższy piątek,   o godz. 19.30.. Przynosimy znicze w których będziemy nieśli światło naszej wiary. Zapraszamy.
4.    Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece wielkanocne, paschaliki na stół świąteczny, a także baranki z czekolady. Cena świecy: 8 zł lub dobrowolnie wyższa ofiara na cele charytatywne. Zachęcamy do nabycia tutek charytatywnych na trwałą żywność, które przeznaczone są dla biednych i najbardziej potrzebujących. Wypełnione żywnością tutki prosimy składać przy stolikach pod chórem. Niech nasze serca będą wrażliwe na jałmużnę, uczynki miłosierne jako wyraz zrozumienia i pokuty.
5.    Przypominamy i sugerujemy, że istnieje możliwość dokonania odpisów podatkowych do 6% od dochodu na cele kultu religijnego oraz na cele dobroczynne.
6.    Zachęcamy do czytania gazet ewangelizacyjnych, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła.
7.    Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W naszym kościele będzie można nabyć palmy. Ofiary z palm będą przeznaczone na wykonanie Grobu Pańskiego          i zakup kwiatów.
8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jan Balukiewicz l.78 z ul. Otwartej; śp. Mirosława Bernhard l. 67 z ul. Otwartej. Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem modlitwy.
                                                                                                              +++   +++   ++++
Umocnieni Słowem Bożym dającym życie wieczne, przeżywajmy Wielki Post i czas rekolekcji w pokoju i łagodności ducha.