CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV Niedziela Wielkiego Postu
10 marca 2024

1.    Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, stosowany w Wielkim Poście.
2.   Przed nami kolejny tydzień, w którym możemy wziąć udział w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 18.00, odbędzie się wyjątkowo po mszy św. wieczornej. Rozważania będą połączone z koncertem pieśni wielkopostnej „Ach mój Jezu” o godz. 18.30. w wykonaniu Barbary Pospieszalskiej i Michała Bąka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na te wyjątkowe rozważania.
3.   W środę 13. dzień miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
4.   W piątek w 15. dzień miesiąca ze względu na rozważania drogi krzyżowej połączone z koncertem nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
5.   Episkopat Polski zaprasza do Nowenny w Intencji Ojczyzny. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Nowenna będzie odmawiana w dniach od 16 do 24 marca 2024 po każdej mszy świętej. Nowennę można odmawiać indywidualnie. Tekst i intencje na każdy dzień podane są w gablocie i na stronie internetowej parafii w aktualnościach. Gorąco zachęcamy do wielkiej modlitwy.
6.    Kościelną Służbę Mężczyzn Semper Fidelis zapraszamy na zebranie, we wtorek, 12 marca o godz. 19.00 do domu parafialnego na piętrze.
7.   Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej spotka się, we wtorek 12 marca o godz. 16.45.
8.   Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 17 marca na wszystkich mszach świętych.
9.   Prosimy o pomoc Pań, w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową, w tym tygodniu od poniedziałku od godz. 9.00 w domu parafialnym. W miarę możliwości w tych godzinach prosimy o dostarczenie bukszpanu, zielonych gałązek tiu i bazi. Zapraszamy chętne Panie do pomocy.
10.  Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece wielkanocne, paschaliki na stół świąteczny, baranki z białej czekolady oraz tutki charytatywne na trwałą żywność dla biednych i potrzebujących. Ze świecy można uczynić wieloraki użytek np. włożyć ją do święconki, wziąć do kościoła na uroczystości Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu wielkanocnym czy postawić na grobach bliskich. Cena świecy: 8 zł lub dobrowolnie wyższa ofiara na cele charytatywne. Tutki prosimy składać do 24 marca w kościele, pod chórem.
11.    Przypominamy i sugerujemy, że istnieje możliwość dokonania odpisów podatkowych 6% od dochodu na cele kultu religijnego oraz na cele dobroczynne. Warto skorzystać z takiej możliwości na rzecz naszego kościoła w sytuacji remontów i termomodernizacji. Nie zmarnujmy tych szans w obliczu których stajemy. Dziękujemy.
12.   Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na tacę, konto parafialne na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, ogrzewanie i termomodernizację.
13.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:      śp. Ryszard Piotrowicz l.69 z ul. Beethovena. Rodzinie serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.
                                                                                                                 +++ +++ +++
Radość chrześcijańska ma swoje źródło w Bogu, Dawcy wszelkiego dobra. Człowiek noszący w sobie dar radości we wszystkim dostrzega wyraz Bożej miłości. Niech błogosławieństwo uzdolni nas do bycia ludźmi prawdziwie radosnymi.