(2017-02-04)

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

ŚWIATOWY  DZIEŃ  CHOREGO

„Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”.

W sobotę, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała nas do modlitwy oraz pokuty. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”.

W tym dniu w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym kościele będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym nabożeństwem i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do domu katechetycznego.